08 czerwca 2019 roku Stowarzyszenie „Forum Terenów Zielonych” z okazji „ Dnia Dziecka ” zaprosiło młodych mieszkańców wraz z opiekunami na jednodniową wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu oraz do Wisły - Malinki pod skocznię im. A. Małysza.


Pogoda jak i humory uczestników dopisały, nasi milusińscy otrzymali ufundowane przez związek NSZZ Solidarność Arcelor Mittal Poland Dąbrowa Górnicza upominki.
Po wejściu na teren parku (bilety wstępu dla dzieci ufundowało Stowarzyszenie Forum Terenów Zielonych”), uczestnicy otrzymali zgodę od kierowników wycieczki na dowolne spędzenie czasu, w zależności od ich zainteresowań.
Dzieci dokarmiały pokarmem zakupionym w punktach na terenie parku wolno chodzące jak i za ogrodzeniami zwierzęta m.in. jelenie, daniele, kozy, dziki, łosie czy świnki wietnamskie, które wzbudziły u maluchów duże zainteresowanie.
Zwiedzający mogli uczestniczyć w pokazie lotów ptaków drapieżnych i sów
z możliwością zrobienia z nimi indywidualnych zdjęć.
Cała grupa uczestniczyła w spotkaniu integracyjno – szkoleniowym, podczas którego
Komisja E i R NSZZ Solidarność ufundowała posiłki dla dzieci i ich opiekunów.
Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy do Wisły – Malinka pod skocznię im. Adama Małysza, gdzie uczestnicy mogli wjechać wyciągiem na szczyt skoczni, wejść na taras widokowy
i podziwiać ogrom skoczni jak i piękne krajobrazy.
W godzinach wieczornych cała grupa została odwieziona do miejsc zgrupowania. Uczestnicy podziękowali organizatorom za wspaniałą wycieczkę prosząc o organizację kolejnych.

Należy nadmienić, że projekt był dofinansowaniu przez UM Dąbrowa Górnicza na realizację zadań własnych gminy oraz pozyskany do współpracy NSZZ „ Solidarność ”.

dd1
dd1 dd1
dd2
dd2 dd2
dd3
dd3 dd3
dd4
dd4 dd4
dd5
dd5 dd5
dd6
dd6 dd6
dd7
dd7 dd7
dd8
dd8 dd8
dd9
dd9 dd9
dd10
dd10 dd10
dd11
dd11 dd11
dd12
dd12 dd12
dd13
dd13 dd13
dd14
dd14 dd14

Kalendarium