Chociaż 4 lipca 2015 roku dzień był upalny to i tak zgromadził młodych uczestników oraz sympatyków dobrej zabawy na festynie plenerowym „Za uśmiech dziecka” w dzielnicy Dąbrowy Górniczej – Ujejsce.

Tradycyjnie został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Forum Terenów Zielonych” przy współpracy z lokalną Ochotniczą Strażą Pożarną.

Festyn „Za uśmiech dziecka” został objęty Honorowym Patronatem przez:
- Poseł na Sejm RP Panią Beatę Małecką - Libera
- Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej Pana Zbigniewa Podrazę

Partnerami, darczyńcami przy realizacji tego typu projektu są (od zawsze):
- Biuro Poselskie Beaty Małeckiej – Libera
- MOZ NSZZ „Solidarność” ArcelorMittal o/ Dąbrowa Górnicza
- Miejski Ośrodek Pracy Twórczej
- Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej – poszczególne wydziały
- Gabinet Logopedyczny Moniki Derewońko

Ponadto partnerami oraz darczyńcami festynu byli także:
- Komenda Miejska Policji z Dąbrowy Górniczej
- Państwowa Straż Pożarna z Dąbrowy Górniczej
- Wydział Promocji, Kultury i Sportu
- Centrum Sportu i Rekreacji
- Pałac Kultury Zagłębia
- Radna Rady Miejskiej DG Renata Solipiwko

2015UsmiechDzie...
2015UsmiechDziecka 2015UsmiechDziecka
2015UsmiechDzie...
2015UsmiechDziecka 2015UsmiechDziecka
2015UsmiechDzie...
2015UsmiechDziecka 2015UsmiechDziecka
2015UsmiechDzie...
2015UsmiechDziecka 2015UsmiechDziecka
2015UsmiechDzie...
2015UsmiechDziecka 2015UsmiechDziecka
2015UsmiechDzie...
2015UsmiechDziecka 2015UsmiechDziecka
2015UsmiechDzie...
2015UsmiechDziecka 2015UsmiechDziecka
2015UsmiechDzie...
2015UsmiechDziecka 2015UsmiechDziecka

Prezes Stowarzyszenia FTZ Jan Czerw oraz Radna Rady Miejskiej Dąbrowy Górniczej Renata Solipiwko przywitali zebranych uczestników festynu skierowanego przede wszystkim dla dzieci i młodzieży z terenu naszego miasta jak i z sąsiednich miejscowości.
Organizatorzy skierowali podziękowania do tych ludzi – ludzi dobrego serca, którzy przyczynili się do zrealizowania kolejnego przedsięwzięcia, w którym bez ograniczenia mogli uczestniczyć wszyscy lubiący dobrą zabawę, ufundowane nagrody, sprawdzając się i rywalizując w poszczególnych konkurencjach.
Projekt ten oprócz dobrze zagospodarowanego czasu młodym ludziom promuje szeroko rozumianą wiedzę o bezpieczeństwie – zagrożenia i im zapobieganie, naukę przez zabawę.
Głos zabrał Senator RP Zbigniew Meres omawiając zagrożenia występujące pod względem pożarowym oraz sposoby ich zapobiegania, następnie głos zabrał Poseł na Sejm RP Jarosław Pięta dziękując za zaproszenie wręczył pamiątkową książkę za współpracę radnej Renacie Solipiwko.
V-ce Prezes FTZ Teresa Jędras i członkowie stowarzyszenia m.in. Krystyna Bednarczyk, Alicja Czerw, Monika Derewońko zabawiali młodych uczestników prowadząc takie zabawy, konkursy, aby doskwierający upał zbytnio nie męczył uczestników. Dużą ulgą była uruchomiona przez strażaków ochotników kurtyna wodna, która w jakiś sposób niwelowała lejący się żar z nieba.
Przeprowadzono standardowe cieszące się dużym zainteresowaniem konkursy min: plastyczny, „Wiedzy o Dąbrowie Górniczej ”, związane z bezpieczeństwem nie tylko na drodze, wokalistyczny, wybór „ Małej Miss ”, a całość okrasił występ artystyczny miejscowego zespołu tanecznego.
Na zakończenie każdy ( dziecko czy dorosły ) mógł spróbować swych sił jazdy slalomowej na rowerze otrzymując w nagrodę kamizelkę odblaskową oraz gadżety odblaskowe.
Dodatkowymi atrakcjami były stoiska tzw. odpustowe, wystawy haftu artystycznego, klatki z ptactwem ozdobnym, które cieszyły oczy ich upierzeniem i miniaturyzacją, kula wodna czy pneumatyczne zjeżdżalnie.
Ponadto zostały podstawione samochody wraz z wyposażeniem straży pożarnej OSP i PSP oraz policji z KMP i komisariatu z Ząbkowic, w których dziewczyny i chłopcy mogli poczuć się, chociaż przez chwilę jak ratownicy, a nawet obrońcy prawa uruchamiając sygnały świetlne i akustyczne pojazdów.
Wszyscy, którzy uczestniczyli w zabawach konkursach otrzymali nagrody, dyplomy, a pozostali upominki nie zabrakło również przygotowanego dla wszystkich będących na placu straży słodkiego poczęstunku i napoi.